Фото без опису

     Державна міграційна служба нагадує, що у відокремлених підрозділах  ДП «Документ» за кордоном  доступна послуга оформлення першого паспорта громадянина у формі ID-картки по досягненню 14-річного віку.
     Для цього необхідно звернутися до одного з підрозділів у  Варшаві,  Кракові,  Ґданську,  чи  Вроцлаві  з пакетом документів:
 свідоцтво про народження;
 паспорт громадянина України одного або двох з батьків (довідка про реєстрацію особи громадянином України (якщо батьки / один із батьківь заявника на момент його народження були іноземцями чи особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства на території України). У випадках, коли у заявника з поважних причин відсутня можливість подати зазначені документи, перевірка його належності до громадянства України здійснюється за обліками ДМС, інших державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, що перебувають у власності держави).
 довідка про реєстрацію місця проживання (за наявності);
 РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності. Особа віком від 14 до 18 років, яка має зареєстроване місце проживання — під час оформлення паспорта може за бажанням подати запит на отримання РНОКПП з подальшим відображенням у паспорті).
    Звертаємо особливу увагу! Громадяни України, яким виповнилося 18 років і які не оформили паспорт громадянина України, можуть це зробити, якщо вони раніше оформили закордонний паспорт.
     Важливо, фотокартка в паспорті має бути нанесена цифровим способом, а не вклеєна.
     Для зручності наших громадян прийом заяв на оформлення паспортних документів можливий як  за попереднім записом , так і у порядку «живої черги».
     Оплата (сервісні послуги підприємства) здійснюється безпосередньо на місці - за допомогою сервісу онлайн-оплати послуг. Для цього при собі необхідно мати смартфон та банківську картку або її реквізити (оплата готівкою наразі є недоступною).
      Звертаємо увагу, ID-картка вперше з 14 років виготовляється протягом
20 робочих днів.
      Під час отримання готової ID-картки проводиться процедура
верифікації, тому присутність особи, на ім'я якої було оформлено документ — обов’язкова.
    У разі неотримання громадянином паспорта протягом трьох місяців з дня його надходження до центру «Паспортний сервіс», готовий документ повертається територіальному підрозділу ДМС для подальшого зберігання.

https://dmsu.gov.ua/news/dms/13742.html