Фото без опису

     Відповідно до частини першої статті 295 Цивільного кодексу України фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище, власне ім’я та по батькові.
     Згідно зі статтею 16 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація зміни імені проводиться лише стосовно громадян України.
     Так, заяви про зміну імені громадян України, які постійно проживають за кордоном приймає, розглядає, а також веде їх облік дипломатичне представництво або консульська установа України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.
     Заява про зміну імені подається громадянином України особисто у письмовій формі за умови пред’явлення паспорта громадянина України, а у разі, коли заявник постійно проживає за кордоном, – за умови пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
     Заява про зміну імені, подана у встановленому порядку до дипломатичного представництва або консульської установи України, розглядається у 6 місячний строк з дня її подання.
     Під час державної реєстрації зміни імені дипломатичне представництво або консульська установа України видає заявникові свідоцтво про зміну імені.