Захід до Дня пам’яті та примирення «Фатальні сорокові в піснях» в Народному домі с. Спас
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко
Протягом попередніх років незалежності Україна відзначала День Перемоги 9 травня за усталеним радянським зразком. Святкування не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, вони призводили до ігнорування та замовчування трагічних сторінок Другої світової війни.
З 2015 року Україна відзначає 8 та 9 травня за європейськими традиціями Дня пам’яті та примирення, як данину пам’яті всім жертвам ІІ Світової війни.
Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги є червоний мак, що багряніє на грудях кожної людини, як символ враженого кулею серця, як безмовний крик «Пам’ятаємо! Перемагаємо!»
10 травня в музеї Народного дому с. Спас відбувся виховний захід на тему: «Фатальні сорокові в піснях». Діти прослухали фонограми 15-ти пісень часу воєнних дій. Ведучі розповідали про важливість та значення тої чи іншої пісні в певний період тяжкого життя на фронті.
Директор Народного дому Ірина Руда розповіла про ветеранів нашого села,а також вела діалог з дітьми про те,що дуже важливо пам’ятати свою історію та своє минуле заради нашого майбутнього.
Сторінками історії провела дітей завідуюча бібліотекою Лілія Дубровна, використавши для цього книжкову виставку на тему: «Перемога, яка одна на всіх.»
…Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!