Сексуальне насильство є важливою проблемою сучасного світу. Воно має різні форми: від небажаних дотиків чи домагань до навіть зґвалтування. Тому зараз ми розглянемо поняття сексуального насильства, його ознаки, фактори ризику та як убезпечити себе.

Визначення та ознаки сексуального насильства

Сексуальне насильство – це будь-який неприпустимий сексуальний акт, примус або тиск, що виконується над іншою людиною без її згоди. Воно може проявлятися через небажані дотики, несанкціоновані сексуальні дії, зґвалтування, насильство або погрози насильства.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), приблизно одна з трьох жінок та один з шести чоловіків можуть стикатися з насильницькими діями сексуального характеру протягом свого життя. Однак, ці статистичні дані є недооцінені, оскільки більшість випадків прикрого сексуального досвіду залишаються невідомими та нереєстрованими.

На жаль, сексуальне насильство може трапитись з будь-ким, незалежно від віку, соціального статусу чи обережності. Тому варто знати як звернутися по допомогу до органів правопорядку, медичних установ, служб підтримки постраждалих та інших ресурсів, які надають психологічну та юридичну допомогу.

Що робити, якщо ви стали об'єктом сексуального насильства?

Якщо ви стали об'єктом сексуального насильства, вам необхідно звернутися до лікаря або медичного працівника. Вони спроможні надати вам необхідну медичну допомогу та зібрати докази злочину. Також дуже важливо зберегти всі речові докази, які можуть допомогти правоохоронним органам в розслідуванні. А якщо вам загрожує небезпека, не соромтеся звертатися за допомогою до поліції або служб допомоги. Вони зможуть надати вам необхідний захист і підтримку.

Тут важливо пам’ятати, що сексуальне насильство не є вашою провиною, і ви не повинні звинувачувати себе за те, що сталося. Після звернення за медичною допомогою та збереження всіх доказів, обов’язково зверніться за психологічною допомогою. Спеціаліст допоможе вам відновити емоційний стан та знайти шляхи подолання травми.

Допомога людям, що зазнали сексуального насильства

Люди, що зазнали сексуального насильства, потребують підтримки та допомоги. Їм потрібно знайти шлях до одужання та відновлення свого життя. Існує декілька корисних порад, які допоможуть це здійснити:

Знайдіть безпечне місце: постраждалі від сексуального насильства, мають право на безпеку, тому першим кроком є пошук безпечного місця. Якщо людина перебуває у небезпеці, необхідно негайно звернутися за допомогою до служб допомоги або поліції.

Зверніться до фахівців: не варто оминати допомогу від тих, хто має досвід у роботі з постраждалими. Це можуть бути соціальні працівники, психологи, лікарі, представники громадських організацій, які спеціалізуються на вашій проблемі.

Не звинувачуйте постраждалих: важливо розуміти, що особа, над якою скоїли акт насильства, не може бути винною у скоєному. А додаткові звинуваченні можуть завдати шкоди та ускладнити процес одужання.

Підтримуйте постраждалих: дружнє середовище є корисним для людини, що зазнала кривди. Намагайтеся бути поруч, вислуховуйте та підтримуйте у важкій період.

Шукайте доступні ресурси: дізнайтеся про сервіси та послуги, які можуть допомогти людям в одужанні та відновленні свого стану. Це може бути розміщення в безпечних притулках, психологічна допомога, юридичні консультації та інші види допомог, які є доступними у вашому населеному пункті. Зверніться до соціальних служб, медичних установ або неприбуткових організацій, щоб дізнатися більше про програми допомоги.

Вчіться розпізнавати сексуальне насильство: почніть здобувати навички розпізнавання сексуального насильства та діліться порадами зі своїми близькими. Це допоможе запобігати подібним випадкам у майбутньому.

Зверніть увагу на своє здоров'я: люди, які постраждалі від сексуального насильства, можуть потребувати допомоги для відновлення фізичного та психологічного здоров'я. Не нехтуйте своїм самопочуттям та дбайте про себе.

Зверніться до правоохоронних органів: кожна людина має право на захист і справедливість. Тому звертайтесь до поліції у випадку, якщо ви зазнали кривди чи стали свідком неприпустимих дій до іншої людини.

Сексуальне насильство є проблемою, з якою стикаються жінки та чоловіки у всьому світі. Сексуальне насильство є недопустимим. Люди, які стали об'єктом насильства, мають право на підтримку та допомогу. Ми повинні стежити за своїми діями та словами, підтримувати та допомагати постраждалим, долучатися до дій на рівні громади, щоб створити безпечне та сприятливе середовище для всіх.