24-25 листопада відбувся двохденний тренінг-семінар в рамках проєкту "Поміж книг" на тему «Обійняти. Зрозуміти. Допомогти.»

Корекційні завдання : актуалізація проблем дитячо-батьківських стосунків  з метою попередження афективних станів (страх, агресія, тривожність) у дітей дошкільного віку.

Розвивальні завдання : підготовка дітей до навчання в школі; розвиток вміння працювати в групі, висловлювати свої думки; виховувати почуття емпатії в дітей та дорослих.

10 батьківських виразів, які ненавидять діти:

    Журнал "Сноб" склав десятку самих неприємних батьківських фраз, від яких у  дітей вибухає мозок. 

Як це все знайомо, чи не так?

  • Подивимося ...    Звучить у відповідь на пропозицію сходити в кіно, поїхати на вихідні в гості або почитати на ніч книжку. Означає завжди тільки «ні», але дає помилкову надію на іншу відповідь
  •  Зараз!     Обманний маневр. У реальності «зараз» настає через годину, через місяць, а то і зовсім ніколи
  •   Ні - означає ні!     Безглузда тотожність - замінює собою пояснення, чому саме «ні», і робить подальший діалог неможливим.
  • Є таке слово - «треба»    Природне продовження батьківських риторичних вправ. Відсилає до аксіоми, якої насправді не існує.
  • А як ти сам думаєш?     Як і в попередніх випадках, питання риторичне. Передбачається, що дитина дає «правильну» відповідь або вислуховує її від старших. Тут немає місця для роздумів.
  • Як тобі не соромно!     (Продовження: ... ти ж старша, ти ж дівчинка, ти ж хлопчик і т. п.)  Порушення причинно-наслідкових зв'язків. Ніби почуття сорому повинно залежати від віку чи статі.
  •  Роби, як хочеш!      Підступна обіцянка свободи - насправді представляє серйозну загрозу майбутньої самостійності. Передбачається: «Все одно ти зробиш неправильно». І це знову відмова будь-що обговорювати.
  • Не треба думати, що ти найрозумніший!        Не кажучи вже про те, що ця фраза різко знижує самооцінку, вона ще і відноситься до розряду взаємовиключних. Варіант: «Ну ти ж дорослий, розумний хлопець ...»
  • Не вигадуй!     Надає багатостороннє руйнівний вплив. Мало того, що тобі не вірять, - ще й пропонують завжди залишатися в рамках повсякденної логіки.
  • Виростеш – зрозумієш   Шедевр виховної думки. Повна відмова не тільки в поясненні, а й взагалі у здатності дитини розуміти.                                                                         

 "Світ такий або такий тільки тому, що ми сказали собі , що він такий." 
                                                                     (Карлос Кастанеда)

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису