Упродовж весни 2023 року понад половина опитаних українців не зверталася до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки навіть для уточнення даних. Найбільше тих, хто не звертався, у вікових групах 25–34 років (72%) та 35–44 років (66%). Зазначається, що є чимало причин, через які українці не оновлюють дані — сумніви, недовіра, ілюзії про війну, і страх. Страх підсилюється інформаційною напругою, а тиск з боку суспільства кожен день змушує виправдовуватись.

“Є дві складові перемоги — люди та зброя. І треба розуміти, що усі мобілізовані – це не всі, хто виконує стрілецькі задачі, є потреба в усіх спеціальностях. Тут важлива довіра між громадянами і ТЦК, нині цю довіру треба вибудовувати з нуля. Тому ми робимо крок на зустріч до цієї довіри, бо у нас у всіх одне завдання — перемогти”, — відзначила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.