Фото без опису

     15 квітня 2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань»

     Відповідно до  Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань», який набрав чинності 15.04.2023 року, виплати разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни здійснюватимуться щорічно не в травні, а в серпні – до Дня Незалежності України (24 серпня).
     До суб’єктів отримання щорічної одноразової грошової допомоги до дня Незалежності України належать:
- учасники бойових дій;
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- члени сімей загиблих військовослужбовців;
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- жертви нацистських переслідувань.
     Для отримання виплати необхідно звернутися із відповідною заявою до органу Управління соціального захисту населення та підтвердити свій статус відповідним документом (посвідчення УБД, довідка МСЕК, тощо).
     Порядок та розміри разової грошової виплати визначаються Кабінетом Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про державний бюджет України. Щороку сума зростає, відповідно – змінюється. На даний час рішення стосовно суми виплати у 2023 році Урядом ще не прийнято.