Прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшився та складає 2684,00 гривні, тож змінилися й розміри судових зборів за подання заяв, скарг та інших процесуальних документів до судів.
     За подання фізичною особою до суду позовної заяви:
- майнового характеру доведеться сплатити: 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 1073,60 грн та не більше 13 420 грн);
- немайнового характеру доведеться сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн);
     Таким чином, судовий збір за подання позовної заяви про розірвання шлюбу складатиме - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1073,60 грн. За заяву про поділ майна при розірванні шлюбу доведеться заплатити 1 % вартості позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше трьох його розмірів розмірів для працездатних осіб - не менше 1073,60 грн та не більше 8052 грн. 0,2 розміру прожиткового мінімуму - 536,80 грн - сплачуватимуть фізичні працездатні особі за подання до суду таких заяв:
- у справах окремого провадження;
- про забезпечення доказів або позову;
- про перегляд заочного рішення;
- про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);
- про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);
- про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду;
- про роз’яснення судового рішення, які подано.
     Розгляд заяви про видачу судового наказу обійдеться у 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 268,40 грн, а за скасування такого наказу доведеться сплатити 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 134,2 грн.
     За заяву заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України встановлено судовий збір у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 536,80 грн.
     Подання апеляційної скарги на рішення суду обійдеться дорожче: 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. А за подання касаційної скарги на рішення суду: 200 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
     А от подання фізичною особою апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду коштуватиме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб , а саме - 536,80 грн).
     За повторну видачу копії судового рішення доведеться сплатити 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш паперу - 8,05 грн.