Що треба знати людині зі статусом ВПО для отримання безоплатної медичної допомоги?
Через повномасштабне вторгнення росії, понад 8 млн українців вимушено стали внутрішньо переміщеними особами – залишили свої домівки та тимчасово переїхали жити у більш безпечні регіони країни. Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожен може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі, незалежно від місця реєстрації чи місця проживання. Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка зокрема, покриває потреби внутрішньо переміщених осіб.
Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я?
Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові ситуації через війну впливають на психічне здоров’я. Все це часто супроводжує внутрішньо переміщених осіб. Зволікання із отримання кваліфікованої допомоги погіршує психічне самопочуття та впливає на здоров’я безпосередньо.
Молодіжна проща "СвітиТи"
24 серпня Молодь Спаської громади разом із настоятелем церкви Преображення Господнього отцем Павлом у День Незалежності України долучилися до молодіжної прощі #СвітиТи у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача с. Старуня. Учасники мали можливість помолитися за Україну та її воїнів, поділитися своїми переживаннями та радістю, підтримати один одного у спільній вірі!
Безоплатна медична допомога для ВПО
Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем ?
Інформація щодо проєкту «Автошкола для осіб з інвалідністю»
Нині серед громадян України користується попитом послуга з отримання посвідчення водія. Серед охочих кермувати автівкою є й люди з інвалідністю. Саме тому в Україні було створено автошколи для осіб з інвалідністю. «Автошколи для осіб з інвалідністю» – це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.
Сотні програм підтримки ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю доступні в «Єдиному вікні послуг» служби зайнятості
Сервіс «Єдине вікно послуг» https://www.dcz.gov.ua/onewindow від Державної служби зайнятості об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів, які працюють у регіонах України. Тепер вся інформація про послуги служби та інших недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці.