Кожен голос – це сила змін, і ВПО, які наново будують життя на новому місці, не повинні бути винятком! Саме тому ми раді оголосити про старт проєкту «Посилення голосу: інтеграція ВПО у життя громад Івано-Франківщини», який спрямований на активне залучення внутрішньо переміщених осіб до процесів прийняття рішень у їхніх нових громадах.

Ця ініціатива не лише сприятиме соціальній згуртованості, але й допоможе покращити компетенції місцевих інституцій, які займаються питаннями ВПО. Ми прагнемо створити міцний фундамент для інтеграції, щоб кожен зміг зробити свій внесок у життя громади.

Для кого цей проєкт?

Запрошуємо представників та представниць місцевих органів влади, рад ВПО та громадських організацій, що працюють з переселенцями, об’єднати зусилля. Основна мета — забезпечити ефективну інтеграцію ВПО та підвищити їхню участь у процесах прийняття рішень для розвитку громад.

Користь для громад

Громади-учасниці отримають унікальну можливість зміцнити свої інституційні спроможності. Навчальні заходи, стратегічне планування та експертні консультації допоможуть місцевим органам влади ефективніше працювати з ВПО, що не лише посилить соціальну згуртованість, але й сприятиме сталому розвитку. Активна участь ВПО у громадському житті також принесе нові ідеї та перспективи, що позитивно вплине на якість прийняття рішень та розвиток локальної демократії.

Що на вас чекає?

В рамках конкурсу ми оберемо три громади, де вже діють Ради ВПО. Учасники проєкту отримають можливість пройти навчання, яке включатиме тренінги, воркшопи та експертні консультації. Для кожної громади буде розроблено стратегічний план роботи рад ВПО та надано експертні рекомендації для місцевої влади.

Не втрачайте можливість вплинути на майбутнє ваших громад! Сформуйте команду з 5 осіб і зареєструйтеся за посиланням та станьте частиною змін: https://forms.gle/ohuz1ZY4DoRXvag66. Реєстрація триває до 20 жовтня включно.

Експертна підтримка

Наші партнери з Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України проведуть глибинні інтерв’ю, аналіз нормативно-правової бази та рішень щодо ВПО, а також дослідять діяльність громадських організацій і благодійних фондів, які підтримують переселенців. Такий підхід допоможе створити чітку стратегію для успішної інтеграції.

Проєкт реалізується ГО «Точка доступу»  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».