Спаська сільська рада наголошує жителям громади на недопущені спалювання залишків рослинності та сміття з метою попередження виникнення
пожеж у природних екосистемах.
     Також звертаємо увагу на необхідності неухильного дотримання населенням громади вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у лісових масивах, сільгосподарських угіддях. Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.
     Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне випалювання рослинності або її залишків встановлена відповідальність у вигляді штрафу, яка становить:
- для громадян - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- для посадовців - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
     Штраф за підпал трави у природно-заповідному фонді:
- для громадян - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- для посадовців - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   Недбале та легковажне відношення до протипожежних заходів може спровокувати значні матеріальні збитки, нанести шкоду життю і здоров’ю людей та навколишньому середовищу.