Як працює система оповіщення у Спаській громаді!
     Система оповіщення, встановлена у с. Спас, вмикається автоматично у разі повітряної тривоги на території Івано-Франківської області. Сирена сповіщає як про початок повітряної тривоги (виявлення загрози в небі), так і про відбій (загроза минула). Але сигнали в обох випадках подаються різні і відрізняються один від одного!
     Як розпізнати, що саме оголошує звук сирени?

• Сигнал про оголошення повітряної тривоги — це звук, який наростає та спадає, триває протягом кількох хвилин.
  • Сигнал про закінчення повітряної тривоги – це безперервне звучання сирен упродовж 30 секунд.

Чому часто звучать сирени?
Повітряна тривога оголошується, коли сили ППО сповіщають про рух ворожих літаків у напрямку області або є підтвердження запуску балістичних ракет. Точне місце, куди може влучити ракета чи який населений пункт атакує літак, одразу визначити важко, тому сирени вмикають щоразу, як з’являється загроза.
     До того ж, ніхто не знає, як спрацює ППО, чи зіб'ють цю ракету, але якщо навіть і зіб'ють, то немає гарантії, що уламки не впадуть на ваш будинок. Тож важливо під звуки сирени бігти в укриття або сховатися в надійному місці у своєму помешканні.