17 липня 2023 року, в рамках проєкту "Бойківські Карпати" , відбулася туристична екскурсія на гору Брустурувата, с. Липовиця. Це була наша перша екскурсія, в якій взяли участь 32 особи. Учасники отримали море позитиву та гору вражень.

Маршрут до гори промарковано минулого року, він розпочинається від кінцевої автобусної зупинки, що розташована в центрі с. Липовиця. Від зупинки потрібно рухатись на південь польовою дорогою, яка йде попри церкву Чуда Архистратига Михаїла (1871 р.).

Піднявшись догори, потрібно звернути ліворуч, тут починається урочище Яворинка, з якого відкривається вид на с. Липовиця, хребет Стінка та інші довколишні гори, а на півдні виглядає хребет Аршиця.

Неполалік від урочища Яворинка знаходиться ботанічна памʼятка природи міського значення «Котови», яка отримала свій статус з метою збереження місць зростання ялівцю звичайного.

Минаємо урочище Яворинка і заходимо в старий буковий ліс. Пройшовши лісом близько 1.5 км, опиняємось у таємничому «царстві камʼяних велетнів» на горі Брустурувата (1200 м н. р. м.), вершина якої вкрита скельними виступами різної форми!!

Втомилися, але щасливі!

Цінна та корисна поїздка!

Любимо рідний край!