З 1 січня 2023 року остаточно почав діяти закон України, що забороняє розповсюджувати тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані маєчки та інші маленькі) товщиною до 50 мкм. Навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса. Навіть на платній основі.
     Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», був ухвалений  Верховною Радою 1 червня 2021 року; ним запроваджено механізми стимулювання розвитку виробництва біорозчинних пластикових пакетів, а також передбачена відповідальність за порушення вимог у сфері поширення пакетів.
     Основні етапи впровадження закону:
- перший етап – з 10 грудня 2021 року була запроваджена обов’язкова реалізація пакетів за кошти, а  безкоштовне розповсюдження забороняється ;
- другий етап почався з березня 2022 року – заборона розповсюдження пакетів до 50 мікрометрів;
- третій етап – з 1 січня 2023 року – заборона використання всіх пакетів до 50 мікрометрів. Заборона стосується магазинів, ринків та закладів харчування.
     Так після третього етапу, з 01 січня п.р. поліетиленові пакети мають замінити на біорозкладні пакети, що відповідають стандартам та мають спеціальне маркування, які можна викидати із органічними відходами у спеціальний контейнер для органіки.
     При цьому, дозволено продавати товсті поліетиленові пакети, які зазвичай продаються в супермаркетах.
Контролюватиме дотримання законодавства Держпродспоживслужба.
     Адміністративно-господарські санкції за порушення законодавства становлять:
- у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, (від 8500-17000 грн.),
- за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.).
- за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів - у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.