Для ветеранів, які завершили або тимчасово призупинили свою військову кар’єру та повернулись до цивільного життя, саме місцеві громади є «місцями сили». Успішна реінтеграція ветеранів, серед іншого, залежить і від спроможності місцевих громад надавати підтримку, зокрема з питань психічного здоров’я. Оскільки точкою входу в життя спільноти для ветерана часто є місцеві соціальні сервіси, виражені в особах соціальних працівників, то саме вони мають стати першою ланкою підтримки у сфері психічного здоров’я. Національна державна система соціального захисту включає в себе і психосоціальну підтримку вразливих груп населення.

? IREX спільно з тренерками та експертками розробили методичний посібник для соціальних працівників «Посилення спроможності соціальних працівників здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їх сімей з питань психічного здоров’я». Він заснований на 5-ти кроковій моделі першої психологічної допомоги від Mental Health First Aid Australia. У посібнику охоплюються, зокрема, такі теми:

? налагодження контакту та підтримки з ветеранами та їх родинами

? психоедукація ветеранів та їх родин

? зниження самостигми

? стимулювання звернення за допомогою

? організація роботи у парі

? посилення взаємної прихильності та підтримки у парі

? організація роботи з дитиною

? організація взаємодії дітей і батьків у процесі психосоціальної підтримки.

? Безкоштовно завантажуйте посібник: https://cutt.ly/4C4QxTQ