Щорічне електронне декларування триває з 01,01,2022 до 31,03,2022 р.

Заповнити електронні декларації зобовязані особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме:

  • депутати місцевих рад, сільські голови;
  •  державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Посадовими особами бюджетної установи є не лише керівник установи і його заступники. До них відносимо осіб, які за своєю посадою виконують:

  • адміністративно-господарські функції – це обов’язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном;
  • організаційно-розпорядчі функції – це обов’язки щодо керівництва трудовим колективом, певною галуззю, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників.

Посадова особа бюджетної установи повинна інформувати про суттєві зміни у майновому стані протягом року. Тобто впродовж 10 днів після отримання доходу чи купівлі майна на суму, еквівалентну чи більшу за 50 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб на початок року, особа має надіслати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Для подання електронної декларації потрібен  кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

За недостовірні відомості у електронній декларації передбачений адміністративний штраф, і навіть кримінальна відповідальність:

  • адміністративна – за несвоєчасне подання штрафу від 850 до 1700 грн;
  • кримінальна –  умисне внесення  недостовірних відомостей до декларації особи, які відрізняються від достовірних на суму від 8500 до 68000 грн – штраф від 42500  до 51000 грн +  позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Детальніше про електронне декларування можна дізнатися за посиланнями:

Роз’яснення щодо заповнення декларацій

Застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)