З березня 2020 року освітня платформа CANactions School (Київ, Україна) у партнерстві з Heritas Foundation (Сібіу, Румунія) реалізує освітньо-практичну програму «SPACES. Просторове планування для доступності, співробітництва та економічної сталості».

   Програма SPACES працює з групою шести сусідніх територіальних громад Івано-Франківської області та концентрує увагу на питаннях співробітництва і координації спільних дій для підвищення доступності послуг та економічного зростання території.

   Мультидисциплінарна команда учасників програми, які мають досвід у просторовому плануванні, спільно з представниками органів місцевого самоврядування розробили основу субрегіональної «Концепції узгоджених дій» для: Вигодської ТГ, Долинської ТГ, Брошнів-Осадської ТГ, Витвицької ТГ, Спаської ТГ, Дубівської ТГ.

   Проєкт відбувається за грантової підтримки Європейського союзу за програмою «Дім Європи» і Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти.

ШАНОВНА ГРОМАДО!

    Оскільки, презентація концепції спільного майбутнього Прикарпатської Бойківщини, з поважних причин, буде проходити в онлайн форматі, то хочемо представити до вашої уваги роботи наших майстрів та майстринь, які були надані для презентування Спаської громади на фінальному заході освітньо-практичної програми CANactions School SPACES.

      Серед визначних людей, якими можна пишатися, і які достойно представляють нашу громаду, є наш місцевий художник, житель с. Спас, – Богдан Білан. Його твори зачаровують та користуються небияким попитом серед населення. Вже понад 40 років Богдан займається художньою діяльністю. Основна тематика картин художника – пейзажі.

          

          

 

     Змалечку Оксана Рішко була творчою особистістю. Серед однолітків відрізнялась хистом до малювання, вмінням вміло поєднувати відтінки кольорів та бачити у всьому красу. Згодом вона освоїла техніку ажурного бісероплетіння та стала неперевершеною майстринею у виготовленні прикрас із бісеру та натурального каміння.

    

    До вашої уваги - «Мило своїми руками». Майстриня  Оксана Мазничка виготовляє мило з додаванням меду та різних ефірних олій, у своїй роботі використовує високоякісну англійську мильну основу. Також разом з чоловіком Оксана виробляє тематичні свічки до різних релігійних свят з чистого бджолиного воску.
   Їхня продукція набула неабиякого популярності не тільки у нашій громаді ,а й за її межами.

      

    Відносно "молода" у своїй справі, але вже досить досвідчена майстриня з с.Луги Світлана Чорнокниш, виготовляє із харчового парафіну яскраві різнопланові свічки. Такі вироби стануть чудовою окрасою вашого столу та створять святкову атмосферу.

        

    Окремої уваги заслуговують різблені свічки жительки с.Спас Ярослави Медвідь. Майстриня використовує для створення своїх виробів спеціальну шестикутну форму та складну техніку приготування. Зате результат просто вражає - помилуйтеся на цю красу!

      

    Найпоширенішим видом народного ремесла  серед жителів с.Липовиця, яке передається з покоління в покоління, є решетарство. Одним з представників цього ремесла є Дмитро Олексин, уродженець с.Липовиця. Він з дитинства допомагав батькам  виготовляти решета та сита, а згодом це стало основним видом його діяльності.

      

    Наша громада має ще багато талановитих майстрів та майстринь, які наповнюють наше життя прекрасними та потрібними виробами. Ми маємо чим пишатися!

   Тут представлена тільки маленька частинка робіт, а для того, щоб в повному обсязі ви мали змогу ознайомитися із виробами, я залишу посилання на сторінки наших майстринь у групі громади "Вісті Спаської ОТГ".

        Дякуємо за увагу!)