Фото без опису

Вчора, 8 жовтня, у Івано-Франківську стартував Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Ключовою темою Форуму є розроблення та реалізація регіональних програм поводження з відходами, а саме проблемні питання та кращі практики.

 Форум об'єднав більше 300 учасників з усіх регіонів України, серед яких: народні депутати, науковці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, об'єднаних територіальних громад, природоохоронних громадських організацій, комунальних та бізнес-структур, з них - 85 учасників взяли участь у роботі Форуму онлайн.

Під час відкриття Форуму голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко звернула увагу саме на важливості інтегрованого управління відходами для збалансованого розвитку країни. 

"Проблема відходів нині є однією з ключових екологічних проблем в Україні. Водночас, відходи, що утворюються у промисловості, та вторинна сировина у комунальному секторі є цінним сировинним резервом. Важливим є запровадження системи роздільного збирання та переробки відходів на засадах принципу розширеної відповідальності виробника із забезпечення її дієвими економічними та правовими механізмами." - наголосила Тимочко.

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів також привітав учасників Форуму і наголосив на тому, що в області загострюється ситуація з утворенням , накопиченням, зберіганням, переробленням, утилізацією та захороненням відходів.

Фото без опису

"Обласна державна адміністрація докладає багато зусиль для вирішення даної проблеми. Перед нами стоять великі виклики, але я сподіваюсь, що Форум стане тим джерелом, який допоможе уникнути екологічної катастрофи", - відзначив Федорів.

Народний депутат України Едуард Прощук акцентував свою увагу на необхідності впровадження в українське законодавство європейських директив та стандартів. 

"Щороку у нас утворюється близько 400 мільйонів тон відходів і 94% усього нашого сміття не утилізують, не переробляють, а просто скидають на сміттєзвалища, де воно отруює землю, воду і повітря. Нам потрібен прорив у цій темі і я переконаний, що напрацювання, які ми зробимо цими днями, стануть базисом для плідних, ефективних рішень", - каже Прощук.

Фото без опису

"Відсутність належних умов для збору та вивезення твердих побутових відходів створює передумови для забруднення території, порушення благоустрою, що не тільки негативно впливає на довкілля (передусім на якість підземних, поверхневих вод та ґрунтів), але й псує естетику сіл . Це спричинює незручності як для населення, так і для гостей, приводить до збільшення скарг від жителів, погіршення екологічної ситуації та естетичного вигляду населених пунктів. Тому проблема якісного збирання та вивозу сміття є однією з найбільш актуальних", - наголосив Микола Медвідь голова Спаської сільської ради об’єднаної територіальної громади.

Також Спаська сільська рада ОТГ стала переможцем конкурсів місцевого самоврядування:

- проекту «Впровадження сучасних методів збирання твердих побутових відходів – шлях до покращення санітарного та екологічного стану Спаської сільської ради ОТГ Івано-Франківської області»;

- проекту «Організація збору твердих побутових відходів  шляхом придбання індивідуальних контейнерів. Кожному дому по-одному.»

Фото без описуФото без описуФото без опису

 

Учасники заходу розглянули питання шляхів мінімізації утворення екологічно небезпечних відходів і висловили надію на успішну реалізацію планів управління відходами та подальшу взаємодію органів влади, науковців та громадськості для захисту довкілля України.