Інколи батьки відволікаються всього на хвилинку, після чого виявляють, що дитина загубилася. Наслідок – пошуки та стрес для батьків і дитини. Пропонуємо поради, як зменшити ризик виникнення таких прикрих випадків.

1. Регулярно повторюйте з дитиною правила поведінки у людних місцях: не тікати, тримати дорослого за руку, повідомляти, якщо хоче кудись відійти.

2. Вивчіть з дитиною її персональні дані: ПІБ (своє та батьків), адресу проживання, номери телефону батьків. Для зовсім маленьких підготуйте візитівку зі своїми контактами. Перед тим, як вирушити у людне місце, кладіть цю візитівку в кишеню малюку. Можна також нанести свої дані на браслет або брелок та розповісти про це дитині.

3. Одягайте дитину в одяг яскравих кольорів. Так легше тримати її в полі зору.

4. Поясніть, що вона не буде покарана, якщо загубиться. Інколи більше ніж загубитися, діти, бояться знайтися — точніше батьківської реакції на повернення. Тож якщо дитина губиться – адекватно реагуйте: не кричіть, оточіть увагою і турботою, спокійно обговоріть причини і наслідки.

Перед тим як іти в людне місце:

- Сфотографуйте дитину. Актуальне фото може спростити пошуки.

- Під час перебування у натовпі тримайте дитину за руку.

- Якщо дитина зовсім маленька, захистіть її від тисняви: візьміть на руки або посадіть на плечі.

- Якщо дитина вже достатньо доросла, домовляйтеся про місце зустрічі, якщо загубитеся. Це має бути щось, що просто знайти: пам’ятник, найвища гірка тощо.

Шановні мешканці Рожнятівщини! Дотримуйтесь правил безпеки!

В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!

Володимир Бенько

провідний фахівець Рожнятівського РВ У ДСНС України в області