Бережіть ліс від вогню!
Ліс по праву вважається «зеленими легенями» планети. За надзвичайно спекотної погоди найбільшої шкоди лісам завдають пожежі, у дев’яноста відсотків яких винна людина. І тільки сім-вісім відсотків лісових пожеж є результатом природних явищ – блискавок, самозаймання сухої рослинності під час тривалого періоду сухої та спекотної погоди.
Гори сміття, залишені вогнища, легковажно кинутий сірник чи недопалок – такою нерідко є людська «вдячність» за відпочинок на природі. Непоправної шкоди завдає і безконтрольне випалювання сухої рослинності, спалювання сміття на ділянках прилеглих до лісових масивів.
Тому звертаємось до вас із настійним проханням не порушувати обмеження щодо в’їзду до лісових насаджень у період найвищого класу пожежної небезпеки, який оголошується найспекотнішої пори року.
В іншому разі, відпочиваючи у лісі, розпалюйте вогонь лише у дозволених місцях, не забувайте правильно облаштовувати місце для багаття. Бажано це робити біля річки чи будь-якої водойми, на відкритих галявинах, де немає хвойного молодняку, сухого гілля, хвойної, трав'яної чи листяної підстилки. Не ламайте кущів та гілок дерев. Багаття не повинно бути великим: полум’я може пошкодити рослинність, викликати лісову пожежу. Після відпочинку ретельно загасіть багаття, поливши його водою, та засипте місце землею. Землю потрібно щільно притоптати. Органічні рештки закопайте у лісі, а використані пластикові пакети та пляшки, порожній скляний посуд заберіть із собою та викиньте на смітник.
Будьте бережливі у ставленні до лісу і не забувайте про власну безпеку.
В екстрених ситуаціях телефонуйте «101».
Степан Олійник
головний інспектор Рожнятівського РВ У ДСНС України в області