З початку року на території Рожнятівського району виникло 80 пожеж, з них – 54 випадки загорань сухостою.

За статистикою, з кожним роком дедалі гостріше постає проблема пожеж в екосистемах. Люди, займаючись впорядкуванням присадибних та дачних ділянок, просто забувають про елементарні правила пожежної безпеки. Намагаючись позбавитися від опалого минулорічного листя, сухої трави, чи іншого мотлоху найменш трудомістким способом – спалюванням – горе-прибиральники не переймаються, що для вогняної стихії потрібно дуже мало, щоб «вирватися» з під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків, або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання. А про непоправну шкоду, яку завдають самопали навколишньому середовищу, фауні та флорі рідного краю, годі й говорити.

Отож, вкотре рятувальники звертаються із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждає.

Шановні мешканці Рожнятівщини! Дотримуйтесь правил безпеки!

В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!

Петро Людкевич

начальник Рожнятівського РВ Управління ДСНС України в області