З початку 2019 року на території Рожнятівського району виникло 116 пожеж, у вогні загинула одна людина. Вогонь завдав збитків на суму близько 10 млн. грн.. Внаслідок пожеж знищено та пошкоджено 36 будівель та споруд різного призначення. Пожежно-рятувальним підрозділам вдалось врятувати 36 будівель від знищення вогнем та матеріальних цінностей на суму приблизно 16 млн. грн.

Виникнення пожеж по населених пунктах: смт Рожнятів – 20, смт Брошнів-Осада – 20, с. Креховичі – 13, с. Нижній Струтин – 10, смт Перегінське – 5, с. Петранка – 5, с. Спас – 4, с. Князівське – 3, с. Небилів – 3, с. Сваричів – 3, с. Брошнів - 2, с. Слобода Небилівська – 2, с. Верхній Струтин – 2, с. Цінева – 2,  с. Дубшара – 2, с. Дуба – 2, с. Камінь – 2, с. Лоп’янка – 2, с. Ясеновець, с. Кузьминець, с. Суходіл, с. Луги, с. Берлоги, с. Рівня, с. Сливки, с. Погорілець, с. Ріпне, с. Ясень, с. Гриньків, с. Осмолода, с. Топільське, с. Вільхівка,.

Багаторічний аналіз дає підставу стверджувати, що суб’єктивний, так званий людський фактор – головна причина мало не кожної пожежі. Так, 80 випадків виникнення пожеж стались внаслідок необережного поводження громадян з вогнем, 30 випадків – через порушення правил експлуатації електроустановок та електромереж, 2 випадки – внаслідок порушення правил безпеки при влаштуванні та експлуатації опалення, 3 випадки внаслідок розряду блискавки та по одному випадку проводиться розслідування.

Правила безпечної поведінки в теорії знають начебто усі, а от дотримується їх далеко не кожен. Результати такої поведінки не забаряться: нажите роками майно перетворюється пожежею на чорне згарище. Дуже часто безжалісний вогонь забирає дещо набагато цінніше за майно – людське життя. Запізніле каяття приходить лиш тоді, коли вогняна стихія руйнує долі цілих родин.

Шановні мешканці Рожнятівщини! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не дайте вогню ані найменшого шансу забрати у Вас найдорожче!

Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Пам'ятайте: життя Ваших дітей залежить лише від Вас самих!

В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!

Володимир Пилипів

т.в.о. начальника Рожнятівського РВ Управління ДСНС України в області