З початку 2019 року на території Рожнятівського району виникло 112 пожеж, з них – 60 випадків загорань сухостою, у вогні загинула одна людина. Вогонь завдав збитків на суму близько 9 млн. грн.. Внаслідок пожеж знищено та пошкоджено 34 будівлі та споруди різного призначення. Пожежно-рятувальним підрозділам вдалось врятувати 35 будівель від знищення вогнем та матеріальних цінностей на суму приблизно 16 млн. грн.

Виникнення пожеж по населених пунктах: смт Рожнятів – 20, смт Брошнів-Осада – 20, с. Креховичі – 13, с. Нижній Струтин – 10, смт Перегінське – 5, с. Спас – 4, с. Князівське – 3, с. Небилів – 3, с. Петранка – 3, с. Брошнів - 2, с. Слобода Небилівська – 2, с. Верхній Струтин – 2, с. Цінева – 2,  с. Дубшара – 2, с. Дуба – 2, с. Камінь – 2, с. Лоп’янка – 2, с. Сваричів – 2, с. Ясеновець, с. Кузьминець, с. Суходіл, с. Луги, с. Берлоги, с. Рівня, с. Сливки, с. Погорілець, с. Ріпне, с. Ясень, с. Гриньків, с. Осмолода, с. Топільське.

Багаторічний аналіз дає підставу стверджувати, що суб’єктивний, так званий людський фактор – головна причина мало не кожної пожежі. Так, 79 випадків виникнення пожеж стались внаслідок необережного поводження громадян з вогнем, 27 випадків – через порушення правил експлуатації електроустановок та електромереж, 2 випадки – внаслідок порушення правил безпеки при влаштуванні та експлуатації опалення, 3 випадки внаслідок розряду блискавки та по одному випадку проводиться розслідування.

Т.в.о. начальника Рожнятівського районного відділу Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Пилипів звертається до мешканців Рожнятівщини з проханням бути обачними і дбати про власне життя та життя тих, хто поруч. Не варто легковажити елементарними правилами безпеки. Не залишайте дітей без нагляду дорослих, адже вони завжди знаходять можливості для небезпечних експериментів. Утримуйте електромережу в справному стані. Не провокуйте пожеж у екосистемах та дотримуйтесь елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!

Рожнятівський РВ Управління ДСНС України в області