Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За данимиДержавної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в лютому 2023р. порівняно ізсічнем 2023р. як в області, так і в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила 0,7%, з початку року – 1,8% та 1,5% відповідно.

     У лютому п.р. приріст споживчих цін на 0,1–1,1% зафіксовано майже в усіх регіонах України.

      На споживчому ринку області в лютому 2023р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,6%. Найбільше (на 10,8%) подорожчали овочі. На 4,9–0,6% зросли ціни на маргарин, сир і м’який сир (творог), фрукти, рибу та продукти з риби, кисломолочну продукцію, рис, м’ясо птиці, сметану, соняшникову олію, хліб, макаронні вироби. Водночас на 3,3–0,5% подешевшали сало, свинина, продукти переробки зернових, яйця, безалкогольні напої, яловичина, цукор. 

     Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,8%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,9%, алкогольні напої – на 1,8%. 

     Одяг і взуття подешевшали на 3,1%, зокрема,взуття – на 4,3%, одяг – на 2,2%. 

      Ціни на транспорт знизилися на 1,8% черезздешевлення палива та мастил на 4,6%, а також проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 1,3%.